مدل حفاظ بالکن


ساخت حفاظ بالکن غرب تهران

امروزه در ساختمان ها و آپارتمان ها به منظور بهره گیری از نور خورشید و وجود فضایی که بتوان درختان و فضای سبز ساختمان را مشاهده کرد و در آن به استراحت پرداخت، از بالکن یا تراس استفاده می شود. به منظور حفظ ایمنی و جلوگیری از سقوط افراد و اشیا، از حفاظ تراس یا بالکن استفاده می شود. تراس یا بالکن به عنوان نوعی رابط محسوب می شود که ارتباط بین انسان و محیط طبیعی بیرون را فراهم می کند. بدون شک استراحت در تراس و بالکن و مشاهده فضای بیرون و استفاده از نور خورشید پدیده دلچسبی به شمار می رود. در این مقاله به بررسی موضوع ساخت حفاظ بالکن غرب تهران پرداخته ایم که توسط این گروه آهنگری در غرب تهران انجام میشود.


اهمیت نرده بالکن و تراس
مبحث ایمنی در ساختمان های امروز، مساله بسیار مهمی است. با ساخت آپارتمان های چند طبقه، لزوم حفظ ایمنی افراد همواره مورد توجه بوده است. حفاظ بالکن و تراس ها نقش بسیار مهمی در ایجاد ایمنی ساختمان ها دارد و مانع از سقوط افراد به خصوص کودکان می شود. علاوه بر مساله ایمنی، نرده های بالکن و تراس، باعث ایجاد زیبایی نما و ظاهر ساختمان ها هم می شود و از جمله عناصر زیبایی محیط بیرونی ساختمان ها محسوب می شود. طرح و مدل های مختلف و جذاب باعث شده است نمای آپارتمان ها و ساختمان ها جذاب و چشم نواز دیده شود.

ویژگی های حفاظ بالکن استاندارد
اولین ویژگی یک نرده استاندارد بالکن، استحکام، مقاومت و ثبات اجزای تشکیل دهنده آن است. از آن جا که بالکن ها رابط فضای داخلی و بیرونی هستند، باید از استحکام کافی برای جلوگیری از سقوط افراد به پایین را داشته و مانع از ورود افراد غریبه به داخل ساختمان را باشند. از این رو باید جنس حفاظ پنجره و بالکن از آهن یا آلیاژ محکم باشد تا شکستن  وخم کردن آن ها به آسانی امکان پذیر نباشد.
دومین ویژگی این حفاظ ها آن است که فاصله بین میله های نرده بیش از حد کم یا زیاد نباشد. زیرا هر چه فاصله میله ها کم باشد، میزان استفاده از آهن یا آلیاژ زیاد می شود که باعث افزایش قیمت آن می شود. از طرف دیگر با کاهش فاصله میان نرده ها، از لحاظ ایمنی مشکل ایجاد می شود و احتمال سقوط افراد به خصوص کودکان بسیار زیاد می شود.


انواع حفاظ بالکن
درب آکاردئونی و حفاظ های بالکن را می توان به لحاظ شکل ظاهری به دو دسته کلی تقسیم کرد. این دو دسته شامل حفاظ های ساده و فرفورژه می شود. افرادی که به ساده گرایی علاقمند هستند، می توانند برای بالکن خود از نرده های ساده استفاده کنند و نمای ساختمان خود را با این نرده ها زیباتر و شیک تر کنند. اما علاقمندان و دوستداران طرح ها و نقش های متنوع می توانند برای جذاب سازی و لوکس کردن نمای ساختمان خود از نرده های فرفورژه بهره بگیرند.


قیمت خرید حفاظ بالکن
عوامل متعددی در تعیین نرده های بالکن تاثیرگذار است. از جمله این عوامل مهم می توان به ابعاد بالکن که قرار است نرده برای آن نصب شود، اشاره کرد. هر اندازه طول و عرض بالکن بیشتر شود، مسلما نرده بیشتری لازم است و قیمت آن هم بالاتر می رود. عامل دیگر در تعیین قیمت نرده بالکن، جنس آن است. متریال های مختلفی که جنس نرده ها را تشکیل می دهد، به لحاظ قیمت متفاوت هستند. مثلا جنس فروفورژه نسبت به دیگر متربال ها قیمت بالاتری دارد. عامل سوم، طرح و شکل نرده هاست. مسلما طرح های پیچیده که تراکم متریال بیشتری هم دارد از دیگر طرح های ساده تر قیمت بالاتری هم خواهد داشت.


ساخت حفاظ بالکن غرب تهران
در شهر تهران با انبوه منازل و ساختمان ها، همواره استفاده از تراس و بالکن برای زیبایی، استفاده از نور خورشید و نهاینا استفاده از فضای بیرون و استراحت در آن به یکی از الزامات مهم ساختمان ها تبدیل شده است. کافی است گذری در معابر ساختمان ها و آپارتمان های مسکونی بزنید تا از دیدن انواع و اقسام بالکن ها و تراس ها به همراه حفاظ های متعدد و زیبای آن ها شگفت زده شوید. از این رو انواع تولیدی های حفاظ و نرده های ساختمان ها از جمله برای بالکن ها در تهران به فعالیت جوشکاری مشغول هستند. تولیدی های مستقر در غرب تهران به ساخت انواع حفاظ های بالکن برای مناطق و محله های غرب تهران فعالیت دارند. چنانچه در مناطق و محله های غرب تهران ساکن هستید و نیاز به حفاظی مستحکم و در عین زیبا و جذاب هستید کافی است با یکی از این مراکز تماس برقرار کرده و نرده مورد نیاز بالکن خود را سفارش دهید.