آهنگری غرب تهران

آهنگری در تهران


آهنگری یا در اصطلاح دیگر فورجینگ (forging)  یک روش قدیمی و مادر در صنایع به شمار می رود که از آن در ساخت قطعات فلزی استفاده می شود. پیشینه این حرفه به قرن ها پیش باز می گردد. با پیشرفت علم و فناوری تولید قطعات فلزی با صنعت آهنگری به طور چشم گیری افزایش یافت. در این مقاله قصد آن را داریم تا موضوع آهنگری غرب تهران را مورد بررسی قرار دهیم.

انجام خدمات آهنگری غرب تهران ساخت و نصب انواع حفاظ آهنی ساختمان ، برش کاری و جوشکاری سازه های آهنی ساختمان ، ساخت و نصب درب و پنجره های آهنی

اگر غرب تهران هستید، ساخت حفاظ های ساختمان خود را به ما سفارش دهید

با تلفن 09124199829   حفاظ پنجره غرب تهران تماس بگیرید


آهنگری یا فورجینگ چیست؟
به طور کلی آهنگری را می توان فرایندی دانست که با آن قطعات فلزی با استفاده از پتک کاری یا پرس کاری شکل داده شده و به قطعات جدید تبدیل می شود. برای انجام این روش، قطعه فلزی اولیه که به آن لقمه می گویند، در بین دو نیمه قالب قرار داده می شود و نیروی زیادی بر اثر کوبیدن پتک یا پرس به صورت ضربه و آهسته به آن وارد می شود. تحت این شرایط قطعه حرارت داده و گداخته شده درون قالب، به شکل آن درآمده و اضافه های آن درون حفره فلاش ریخته می شود.
انواع آهنگری
در یک تقسیم بندی آهنگری یا فورجینگ به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه به توضیح مختصر هر یک پرداخته ایم.
آهنگری سرد
این نوع آهنگری در دمای معمولی اتاق و به صورت چند مرحله ای انجام می شود. برای اکسید نشدن فلز دمای اتاق باید پایین نگاه داشته شود. به همین علت هم ابعاد قطعات فلزی ساخته شده در این نوع آهنگری نسبت به آهنگری سرد بسیار بیشتر اشت. این روش در ساخت قطعات فلزی نرم همانند سرب، آلومینیم و .... انجام شدنی است.
آهنگری گرم
این نوع فورج در میان نوع سرد و داغ قرار می گیرد. در این روش آهنگری قطعه فلز به میزان دمای پیش از تبلور مجدد داغ می شود. حرارت قطعه به محیط اطراف و خود قالب منتقل شده و باعث کاهش دمای قطعه می شود.
آهنگری داغ
دمایی که این نوع فورج با آن کار می شود از دمای تبلور مجدد بیشتر است. دمای بالای این روش باعث می شود که فلز متمایل به اکسید شدن داشته باشد. از این رو به دست آوردن دقت ابعادی امکان پذیر نیست.
سندان آهنگری چیست؟
سندان در حرفه آهنگری قطعه ای فلزی است که آهنگران و مسگران قطعات فلزی را روی آن کوبیده یا با پتک قطعات آهنی را صاف می کنند.

جوشکاری سیار مرکز تهران

آهنگری سیار چیست؟
همانند جوشکاری سیار، آهنگری سیار هم به انجام خدمات آهنگری در محل می پردازد. در این روش مشتریان خدمات آهنگری با تماس با مراکز آهنگری سیار و اعزام پرسنل ماهر و حرفه ای خدمات مورد نیاز را دریافت کنند. از جمله خدماتی که آهنگری سیار ارائه می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    آهن کشی سقف های شیروانی و شیب دار
•    پوشش سقف فلزی، پاسیو، حیاط خلوت، سایبان، آفتاب گیر پارگینگ و نیز پوشش انواع سقف با مواد پلی کربنات
•    ساخت و تجهیز گلخانه و آلاچیق های فلزی
•    ساخت انواع خرپا برای سقف
•    ساخت انواع حفاظ های آهنی روی دیوار از نوع شاخ گوزنی، سرنیزه ای و بوته ای و نیز نرده راه پله
•    نصب حفاظ های آهنی برای راه پله ها و تراس ها
•    ارائه خدمات جوشکاری از نوع آرگون و استیل
•    ساخت حفاظ درب آکاردئونی و نصب آن
•    تعمیرات قطعه لولا برای انواع درب و پنجره
•    جوشکاری و ساخت قفل آویز برای انباری
•    نصب توری پانچ، جوشکاری و تعمیر پایه شکسته جک هیدرولیک و نصب آرام بند روی درب پارکینگ ها
•    نصب ایرانتی فایبر گلاس و پلی کربنات در بالکن منازل
آهنگری غرب تهران
تهران شهری است که در آن به دلیل انبوه فراوان منازل و اماکن مختلف، همواره به خدمات جوشکاری و آهنگری نیاز پیدا می شود. آهنگری غرب تهران، این خدمات را برای ساکنان مناطق و محله های غرب تهران ارائه می کند. از این رو برای ساکنان این محدوده از شهر تهران مقرون به صرفه تر است که از خدمات آهنگری غرب تهران استفاده کنند. در ضمن کیفیت این خدمات همواره مورد رضایت شهروندان بوده است.
کلام آخر
با استفاده های  زیادی از که از فلزات و به طور خاص آهن در ساخت و ساز ابزارها و قطعات فلزی استفاده می شود، آهنگری در کنار جوشکاری از جمله خدماتی است که ساکنان شهرها معمولا به آن نیاز پیدا می کنند. آهنگری غرب تهران می تواند انواع خدماتی که در بالا بیان شد را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شهروندان ارائه کند.